Lõõgastav heliteraapia

Binauraalsed rütmidMeie igapäevases stressirohkes elutempos ostib üha rohkem inimesi abi alternatiivsetest ravimeetoditest  (jooga, meditatsioon, vabastav hingamine, floating, muusikateraapia jne.), et taastada oma keha ja vaimu ühtsus.

Vitatrops Antistress B heliplaadil on kaks binauraalsete rütmidega sügavalt lõõgastavat ja stressi maandavat muusikapala, mille on loonud dr. Harry Henshaw, kes on aastaid tegelenud heliteraapia ja hüpnoosiga. Rohkem infot leiad siit: http://www.enhancedhealing.com/.

Binauraalsed rütmid on kaks sageduse ja kiiruse poolest erinevat tooni, mis suunatakse eraldi kõrvadesse ehk kahe erineva heli harmoonia tulem. Binauraalseid rütme on mitu tüüpi: lähtuvalt kahe tooni erinevuse ulatusest võivad need aidata mediteerida, keskenduda, saavutada vaimset selgust, suurendada energiat ja loovust.

Binauraalsed rütmid avastas füüsik Heinrich Wilhelm Dove 1839. aastal. Oma uurimistöö käigus avastas ta, et kui esitada kahte erinevat sagedust eraldi, üks ühele, teine teisele kõrvale, suudab aju tabada ära faasi lahknevuse kahe sageduse vahel, proovides seda vahet täita. 1973. aastani ei olnud binauraalsete rütmide mõju ning aju kohta eriti palju uuringuid tehtud, kuni biofüüsik Gerald Oster tutvustas seda oma ettekandes, mis tekitas huvi ja millest said alguse edasised uurimistööd binauraalsete rütmide vallas, mis avaldati The Scientific Americanis.

Stressi maandamiseks talita järgnevalt:

1. Võtta sisse mugav asend kas istudes või lamades ja panne pähe kõrvaklapid.

2. Pane mängima binauraalsed rütmid, keskendu rahulikule hingamisele ja helide kuulamisele ning lase mõtetel voolata.

3. Helipalade kuulamine võiks kesta vähemalt 15 minutit, sest aju vajab 7 minutit, et minna sünkrooni audiosagedustega. Plaadil olev muusika sobib ka taustamuusikaks või autos kuulamiseks.

Heliteraapia CD leiad AntiStress B kinkepakendist hästi varustatud apteekidest üle Eesti!

© 2013 Dr. Harry Henshaw